O nás 2

 

 

 

 

O nás

Matesence

 

„Jsme malá rodinná firma, česko-indická, s velkým srdcem a ještě větším nadšením...“

 

Na začátku každé cesty bývá nějaká vize, chcete-li záměr. Tím naším nebylo nic konkrétního, jen pracovat spolu, jako sestry, jako rodina.

 

Jak to celé začalo...

Vždycky nás to k sobě táhlo a dobře jsme si rozuměly. Vzájemně se skvěle doplňujeme, co neumí jedna, zvládne druhá a naopak. Když se něco nedaří, dodáme si energii. Spolu nás to prostě baví víc.

Jsme minimalistky, které chtějí vše na maximum. Obě nyní mámy na mateřské dovolené, máme milióny nápadů a často hlavu "v oblacích".

 

Naše děti jsou pro nás nevyčerpatelnou inspirací. Jsou součástí i naší "pracovní rodiny". Nevědomky nás učí, tvoří s námi a pomáhají nám tak vidět věci jinak, než bychom je byly schopné vidět my samy.

 

Jedna z nás ráda šije, má cit pro detail, organizační smysl, dává všemu řád a miluje společnost. Je spokojená, když je v přírodě a může se hýbat. Když něco dělá, tak to musí být perfektní jinak není spokojená. Druhá jezdí do Indie, má indického manžela, jóguje a hodně přemýšlí. Baví ji psychologie a vše, co souvisí s osobním rozvojem. Umí věci propojovat a jak něco začne musí to dotáhnout do konce.

A obě milujeme krásné věci. A tak jsme to daly dohromady a výsledkem je MATESENCE.

 

Proč Matesence?

Protože MÁTÉ bylo naše rodné příjmení a vzácnou shodou je to i časté příjmení v Indii.

Protože nám to dává smysl.

Protože do všeho, co tvoříme, vnášíme kousek sebe, naši esenci. Od návrhu šperku až po samotnou výrobu.

Tu jsme svěřily do rukou té nejpovolanější - naší duchovní sestře Nitye. Není sice „stejné krve“, ale je součástí naší indické části rodiny. Pochází z podhůří Himalají a vystudovala design a gemologii. Naše šperky se rodí pod jejím odborným dohledem v Jaipuru, vyhlášeném městě klenotů a drahokamů s dlouholetou šperkařskou tradicí. A my se vždycky těšíme na výsledky naší společné tvorby.

 

Matesence

 

Není zlato jako zlato

Přivést kus nádherné Indie do Čech vypadalo jednoduše, přesto jsme se neobešly bez „porodních bolestí“ a „puberty“, než naše další děti, jak šperkům s oblibou říkáme, vyrostly a vyzrály do dnešní podoby. Indické šperky jsou hodně zdobné, zářivé, velké. Místní ženy v nich vypadají nádherně žensky, ale Evropanky by si často vzaly takovéto šperky jen na ples. Bylo tedy potřeba přizpůsobit je celkově evropskému trhu, zjednodušit, zjemnit...

Přizpůsobily jsme i barvu zlacení. Indické zlato je více karátové a obsahuje jiné příměsi a proto je žlutější. Jak na to nejsme zvyklí, tak může vypadat jako zlato “kočičí”. Proto jsme se nakonec rozhodly zlatit až u nás, ve vyhlášeném zlatnictví v Praze, zlatem 14-ti karátovým, ať je možné vše dobře kombinovat s kousky, co už nosíte.

 

Našlo si nás to samo

Zatímco jiní vymýšlí, co by je mohlo bavit, nás si šperky našly vlastně samy. Pár jsme jich z jedné z mnoha návštěv Indie, kde jsme pořádali jógové a meditační pobyty, přivezli. A byl o ně v našem jógovém studiu tak velký zájem, že jsme je začali vozit pravidelně. A tak se zrodil první nápad vytvořit eshop – vlastní značku.

A od té doby už nebyl náš život nikdy stejný!

 

 

Jemné, trochu „boho“ se spirit esencí Indie

Jaké jsou tedy šperky MATESENCE? Je to jednoduché. Vytváříme šperky, co samy rády nosíme. A věříme, že stejnou radost budou dělat i vám. Všechny jsou ze sterlingového stříbra 925, některé jsou zlacené. Jsou jemné, skvěle se kombinují navzájem, jsou vhodné pro každou příležitost a cenově dostupné (tak aby bylo možné si jich koupit víc). Naší vášní jsou také drahé kameny. Všechny jsou pravé, přírodní a neupravované. Pochází přímo z Indie, kde je pečlivě vybíráme a nakupujeme u ověřených zdrojů.

Ani naše planeta nám není lhostejná. Proto jsme eco aware, což znamená, že balíme ekologicky, recyklujeme a při výrobě dbáme na férové podmínky.

 

 

Jedinečný, stejně jako vy!

Každý šperk je originál a naprostý unikát. Má své vlastní jméno – se sestrou s oblibou říkáme, že mají duši. Všechny jsou dokonale – nedokonalé, neboť v sobě snoubí dokonalou, přesnou práci a nadčasovou, surovou nedopracovanost, která je v posledních letech tolik módní a žádaná.

Promluvte k světu beze slov

Šperky MATESENCE se stanou tím, čím chcete, aby byly: krásným každodenním doplňkem, vaším amuletem, talismanem, nebo také „osobním koučem“, který bude jemně připomínat váš záměr a odstartuje vaši transformaci. Poslední kolekce šperků jsou výsledkem našich tvůrčích nápadů, přesto v nich zůstává nejen indická energie, ale i duchovní a jógová symbolika.

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz