O nás

Na začátku každé cesty bývá nějaká vize, chcete-li záměr. Tím naším nebylo nic konkrétního, jen pracovat spolu, jako sestry, jako rodina. Šperky si nás našly vlastně samy. Pár jsme jich z jedné z mnoha návštěv Indie, kde jsme pořádali jógové a meditační pobyty, přivezli. Byl o ně v našem jógovém studiu tak velký zájem, že jsme je začali vozit pravidelně. Tak se zrodil první nápad vytvořit eshop – vlastní značku. A od té doby už nebyl náš život nikdy stejný!

 

A jak jsme se dostali do Indie? Může za to láska. Jedna z nás si našla v Indii skrz jógu manžela. A přes něj se seznámila s jeho soulsister Nityou, designérkou a gemoložkou, která se stala naší indickou spojkou. Má na starosti výrobu šperků, které se rodí pod jejím dohledem v indickém Jaipuru, městě klenotů a drahokamů.

Vždycky nás to k sobě táhlo a dobře jsme si rozuměly. Vzájemně se skvěle doplňujeme, co neumí jedna, zvládne druhá a naopak.

Když se něco nedaří, dodáme si energii. Spolu nás to prostě baví víc.

 

Jsme minimalistky, které chtějí vše na maximum. Máme milióny nápadů a často hlavu "v oblacích". Na mateřské dovolené, kterou jsme trávily společně, tomu nebylo jinak, a tak jsme začaly vše zhmotňovat.

Výsledkem je MATESENCE.

Proč Matesence?

Protože MÁTÉ bylo naše rodné příjmení a vzácnou shodou je to i časté příjmení v Indii.

Protože nám to dává smysl.

Protože do všeho, co tvoříme, vnášíme kousek sebe, naši esenci. Od návrhu šperku až po samotnou výrobu.

Není zlato jako zlato

Indické šperky jsou hodně zdobné, zářivé, velké, proto jsme některé kolekce přizpůsobily, tak aby byly šperky jemnější a jednodušší a vhodné pro každou příležitost.

Upravily jsme i barvu zlacení. Indické zlato je více karátové a proto je více žluté. Nakonec jsme se rozhodly zlatit až u nás, ve vyhlášeném zlatnictví v Praze, zlatem 14-ti karátovým, ať je možné vše dobře kombinovat s kousky, co už nosíte.

 

Jemné, trochu boho, se spirit esencí Indie

Jaké jsou tedy šperky MATESENCE? Je to jednoduché. Vytváříme šperky, co samy rády nosíme. A věříme, že stejnou radost budou dělat i vám. Všechny jsou ze sterlingového stříbra 925, některé jsou zlacené. Jsou jemné, skvěle se kombinují navzájem a jsou vhodné pro každou příležitost. Naší vášní jsou také drahé kameny. Všechny jsou pravé, přírodní a neupravované. Pochází přímo z Indie, kde je pečlivě vybíráme a nakupujeme u ověřených zdrojů.

Jedinečný, stejně jako vy

Každý šperk je originál a naprostý unikát. Má své vlastní jméno – s oblibou říkáme, že mají duši. Všechny jsou dokonale – nedokonalé, neboť v sobě snoubí dokonalou, přesnou práci a nadčasovou, surovou nedopracovanost, která je v posledních letech „in“.

Promluvte k světu beze slov

Šperky MATESENCE se stanou tím, čím chcete, aby byly: krásným každodenním doplňkem, vaším amuletem, talismanem, nebo také „osobním koučem“, který bude jemně připomínat váš záměr a odstartuje vaši transformaci. Poslední kolekce šperků jsou výsledkem našich tvůrčích nápadů, přesto v nich zůstává nejen indická energie, ale i duchovní a jógová symbolika.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz